معرفی کتاب تولد در توکیو

کتاب تولد در توکیو براساس خاطرات واقعی آتسوکو هوشینو بیان کننده‌ی زندگی از این رو به آن رو شده‌ی شخصیت اصلی این داستان می‌باشد. در ادامه با میرای برای معرفی این اثر زیبا همراه باشید.

مرکز خرید «گرندبری» جایی است در حاشیه‌ی توکیو. هربار تقریباً پنجاه‌دقیقه توی راه بودم تا برسم آنجا. اما مهم نبود. از وقتی گرندبری را کشف کرده بودم می‌توانستم لباس گپ بپوشم؛ کفش‌های آدیداس و نایک داشته باشم. آن‌هم با هزینه‌هایی خیلی کمتر از نمایندگی‌های این کمپانی‌ها توی محله‌ی «شین‌جوکو». فروشگاه‌های منطقه‌ی گرندبری اجناسی را که تک‌سایز شده‌اند ارائه می‌کنند. همین است که گاهی می‌توانی آنها را با تخفیف‌های نزدیک به پنجاه‌درصد بخری. گرندبری را دیر کشف کردم. روزهای اولی که می‌خواستم خاص و لاکچری باشم، مثل احمق‌ها سرم را زیر انداختم و رفتم شین‌جوکو. البته توی توکیو، شین‌جوکو به پاتوق برندها و خاص‌ها معروف است. می‌گفتند هانیکو هم لباس‌هایش را از مراکز خرید شین‌جوکو می‌خرد.

کتاب تولد در توکیو نوشته‌ی حامد علی‌بیگی یک کتاب خوش‌دست و کم‌حجم ۱۰۰ صفحه‌ای، نه آنقدر طولانی که از شروع به مطالعه‌ی آن وحشت داشته باشید و نه آنقدر کوتاه که در آخر بگویید: فقط همین؟! به بیان خاطرات خانوم آتسوکو هوشینو با زبان بسیار ساده و روان، از زاویه دید اول شخص می‌پردازد و در حال حاضر در چاپ هجدهم قرار دارد که این خود می‌تواند گویای یک کتاب پرمخاطب و خوب باشد.

خاطرات انتخاب شده از زندگی این شخصیت ژاپنی به خوبی دستچین شده‌اند بطوری که نویسنده در تعادل میان عمق و سطح داستان‌پردازی باقی می‌ماند و از ذکر خاطرات بی‌فایده و غیر لازم یا جزئیات بیش از حد که معمولا حوصله خواننده را از ادامه دادن سر می‌برد، خودداری کرده است، در یک کلام خلاصه و مفید!

رده بندی سنی خاصی برای این کتاب ذکر نشده است ولی از آنجا که موضوع این کتاب جستجو برای حقایق هستی می‌باشد، معمولا سوالات مربوط به هستی و ادیان بیشتر در دوره جوانی در میان ما بروز پیدا می‌کند، پس چه بهتر که این کتاب مقدمه‌ای برای شروع به مطالعه درباره اعتقادات پایه ما در اواخر نوجوانی باشد.

اگر علاقمند به مطالعه فرهنگ و سبک زندگی کشورهای مختلف بویژه ژاپن هستید یا داستان چگونه مسلمان شدن مردم جهان برایتان جالب است، این کتاب حتماً برایتان توصیه می‌شود. تولد در توکیو حرف برای گفتن بسیار دارد و اثری مناسب برای روبه‌رو شدن با لایه‌های مختلف فرهنگی یک کشور است؛ آن هم از زبان یک بومی اهل خود آن کشور. همینطور هدیه‌ای خوب برای راهنمایی کسانی که بر اثر هجمه فرهنگی و اعتقادی رسانه‌ها دچار سردرگمی و تردید در این زمینه شده‌اند می‌باشد.

برای کمک به حفظ طبیعت، شما می‌توانید نسخه الکترونیکی این کتاب را از کتابفروشی‌های دیجیتال تهیه و آن را برای همیشه مال خود بکنید.

فیسبوک
توئیتر
پینترست
لینکدن
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تست ۱۱

اخبار

تست ۱۰