معرفی سینمایی Zathura: A Space Adventure – زادورا

سینمایی Zathura: A Space Adventure یکی از آن آثار ماجراجویی نوجوانان و کودکان است که هر موقع پای دیدنشان می‌نشینید محال است که حالتان را خوب نکند.

فیلم زادورا اقتباسی از کتاب کودکان با عنوان زادورا می‌باشد که در ایده‌ی اصلی داستان خود با سینمایی جومانجی اشتراک دارد چراکه نویسنده هر دو کتاب جومانجی و زادورا، کریس ون آلسبرگ می‌باشد؛ ولی به هیچ وجه نباید دچار پیش‌داوری بشوید و تصور کنید که سینمایی زادورا یک کپی ضعیف از جومانجی می‌باشد بلکه تفاوت‌های بسیار زیادی میان این دو اثر وجود دارد بطوری که زادورا برای شما یک تجربه‌ی کاملا جدید و تماشایی را به ارمغان می‌آورد.

ماجراجویی فضایی

داستان زادورا در فضا اتفاق می‌افتد و اگرچه محصول سال ۲۰۰۵ است ولی همچنان نیز تصاویر زیبا و هیجان‌انگیزی را از فضا به تصویر می‌کشد. روایت زادورا از فضا با تمام آثار فضایی فرق دارد و همین عنصر زیبا در کنار ویژگی‌های دیگر این سینمایی، آن را به یکی از آثار خاص سینما تبدیل کرده.

داستان برادر بودن

اگر شما هم تجربه دو برادر بودن را دارید مکالمات دَنی و والتر (شخصیت‌های اصلی فیلم) و دعواهای کودکانه این دو برادر بسیار برای شما ملموس و زنده کننده خاطراتان خواهد بود. شاید به جرئت بتوان گفت زادورا یکی از بهترین آثاری است که روابط کودکانه میان دو برادر را بصورت بسیار واقعی به تصویر می‌کشد؛ بطوری که مضامینی همچون شیطنت‌های ما علیه برادرمان، رقابت و تغییر خُلق و خو بر اثر بزرگ‌شدن، زنده می‌شود.

نسخه دوبله

زادورا نیز از موهبت دوبله‌های بسیار زیبا و باکیفیت صدا و سیما محروم نمانده و تماشای این سینمایی با زبان دوبله برای ما ایرانی‌ها بویژه کودکان و خانواده‌ها بسیار ساده‌تر و دلنشین‌تر است. شخصیت‌های دنی و والتر هم از دوبلورهای خوب و خاطره‌انگیزی برخوردار شده‌اند. ضمناً نسخه دوبله دارای ضعف در صداگذاری نیست که قطعا یکی از ویژگی‌های نامطلوب و آزار دهنده دوبله‌های ضعیف و کم‌کاری شده است.

شخصیت لیزا، خواهر برادرها با بازی کریستن استوارت حضور بسیار کم‌رنگ و ضعیفی در فیلم دارد و در حضور داستانی این خواهر، سوء استفاده و تلاش شده که از این شخصیت به عنوان ابزار جنسی بهره برده‌شود، برای همین میرای نسخه سالم و البته باکیفیت این سینمایی زیبا را برای شما قرار داده است.

دانلود نسخه باکیفیت دوبله و سانسور شده سینمایی Zathura

فیسبوک
توئیتر
پینترست
لینکدن
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

تست ۱۱

اخبار

تست ۱۰